Kongres Science4Football to wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie promujące praktyczną i sprawdzoną wiedzę oraz technologie  w obszarze piłki nożnej i nauk o sporcie. Czołowi eksperci z czołowych klubów piłkarskich i innych organizacji   zaprezentują oraz omówią na nim bieżący stan wiedzy. Autorytety w szkoleniu najlepszych zawodników będą dyskutować o najnowszych osiągnięciach nauki i przyszłych wyzwaniach stojących przed rozwojem szkolenia, i o tym co, i dlaczego będzie dawać przewagę konkurencyjną w przyszłości.
To doskonała okazja do pozyskania wiedzy i doskonalenia warsztatu pracy trenerskiej i umiejętności wymaganych od członków sztabu szkoleniowego.

Kluczowe zagadnienia podejmowane podczas prezentacji eksperckich, sesji naukowych i warsztatów dotyczą następujących obszarów:
– Kondycja zdrowotna zawodników, odnowa, żywienie i suplementacja
– Trening i monitoring obciążeń
– Skauting, analiza i statystyki
– Coaching, wspieranie talentów i psychologia
– Technologia w sporcie

W kongresie Science4Football wezmą udział najbardziej uznani eksperci i naukowcy, a przede wszystkim trenerzy i praktycy sportu oraz przedstawiciele biznesu. Uczestnicy tworzą atmosferę i interakcję sprzyjającą wymianie doświadczeń, edukacji i inicjowaniu efektywnej współpracy naukowej i sportowej.
Wśród światowej klasy prelegentów, znajdują się członkowie sztabów szkoleniowych najlepszych europejskich klubów, w tym uczestniczących w rozgrywkach Ligii Mistrzów UEFA.

Celem kongresu jest stworzenie platformy interakcji dla praktyków i naukowców, aby zwiększyć wykorzystanie nauki w piłce nożnej i upowszechniać najbardziej znaczące osiągniecia nauki. To wydarzenia szczególnie ważne dla trenerów prowadzących i trenerów przygotowania fizycznego, lekarzy sportowych i fizjoterapeutów, fizjologów wysiłku i odżywiania, ale także perspektywicznych sportowców, przedstawicieli biznesu oraz firm dostarczających innowacyjne i technologiczne rozwiązania, a także wszystkich pasjonatów nauki i piłki nożnej.
Kongres zostanie zorganizowany na Stadionie Legii Warszawa, w strefie biznesowej.